česky  English   
- Vytisknout tuto stránku TISK STRÁNKY -

Laboratorní spektrometr Q8 Magellan

Přesný High-End laboratorní spektrometr

Q8 Magellan

Bruker-Elemental, divize Quantron je firma s mnoha novými revolučními myšlenkami. V této firmě pracují experti s dlouholetými zkušenostmi v oblasti spektrometrie. Týmové znalosti divize Quantron a porozumění potřeb zákazníků z oblasti analýz, optroniky, detekce, elektroniky a informačních technologii byly základem pro vývoj a uvedení na trh kompletně nové koncepce emisního spektrometru Q8 Magellan. Spektrometr Q8 Magellan je neustále inovován a nedávno tak vznikla další generace, která se mimo svého nového korpotárního designu liší od předchozích modelů řadou vylepšení.

Každý modul přístroje je navržen s důrazem na nejvyšší výkonnost bez jakýchkoliv kompromisů. Všechny komponenty jsou optimalizovány pro plně funkční synchronizaci. Spektrometry Bruker-Quantron patří do kategorie High-End spektrometrů a volí je zejména renomované podniky vyžadující kvalitu provedení, spolehlivost a trvalou analytickou výkonnost. Za pouhé 3 roky dostupnosti spektrometrů Bruker-Quantron v ČR a SR se tyto spektrometry masivně prosadily v řadě prestižních společností s různými aplikacemi jako jsou analýzy šedé a tvárné litiny, hliníku a jeho slitin, ocelí všech typů, mědi, mosazí a bronzů a dalších běžných i náročných aplikací. Na vyžádání Vám rádi předložíme referenční listinu uživatelů spektrometrů Bruker-Quantron.

Základní charakteristika - laboratorní spektrometr

  • Vynikající detekční limity, stabilita a přesnost měření pro všechny prvky.
  • Výborná trvalá správnost měřených výsledků.
  • Použití technologií TRS a SSD - tedy individuelní přesné real time vyhodnocování intenzity každé jednotlivé jiskry a časově rozlišitelná spektrometrie.
  • Imunita na změny okolní teploty, tlaku, na prašnost a na další vlivy..
  • Prakticky nulové servisní náklady.
  • Ergonomicky navržený analytický stativ s pneumatickým držákem vzorků.
  • Rychlé analýzy vzorků o různých rozměrech.
  • Extrémně nízká spotřeba argonu při zachování optimálních charakteristik proudění v jiskřišti.
  • a řada dalších uživatelských a technických výhod, které jsou pro tento laboratorní spektrometr charakteristické ...

Ovládací software

Software využívá všech výhod operačního systému Microsoft Windows. Obsluha je uživatelsky příjemná a velmi jednoduchá. V software však nechybí žádné funkce, které uživatel může potřebovat. Za zmínku stojí například i volitelně zabudovaný "charge correction software" pro výpočet korekce vsázky.

Všechny dílčí funkce software jsou specielně navrženy pro garanci rychlé a spolehlivé obsluhy přístroje za všech okolností. Software kompletně splňuje všechny soudobé požadavky, které jsou kladeny na dnešní moderní systém řízení a kontroly kvality. Mimo jiné tedy například SPC a komplexní statistické zpracování dat, exporty atestů do MS Word, MS Excel, automatizované přenosy výsledků po síti, zápisy do externích databází atp.

Software zahrnuje integrovaný systém managementu analýz pracujícího s Microsoft SQL databázi. Komunikace s ostatními počítači je zajišťována pomocí TCP/IP protokolu.

Technická data laboratorního spektrometru Q8 Magellan

Optický systém

Princip: Paschen Runge s efektivní ohniskovou vzdáleností 750 mm! Obecně je známo a platí čím je větší ohnisková vzdálenost, tím jsou lepší všechny parametry optického systému!
Rozsah vlnových délek: 110 nm - 800 nm. Tento rozsah měřených vlnových délek umožňuje mimo jiné přesné analýzy dusíku a kyslíku simultánně s ostatními běžně měřenými prvky.
Disperze: 1. řád 0.52 nm/mm
2. řád 0.26 nm/mm
3. řád 0.13 nm/mm
Detektory: Kanálové fotonásobiče CPM zcela nové koncepce. Možnost osazení až 128 kanály.
Vakuový systém: Multi fázový vakuový systém bez zpětné difúze olejových par.
Měřící kanál: Každý jednotlivý měřený prvek má osazen svůj individuelní kanálový fotonásobič CPM a pro něj optimalizovanou výstupní štěrbinu. Nedochází tedy k měření jiného než žádaného světelného signálu.

 

Jiskřiště

Analytický stativ: Snadno odnímatelný stativ s automatickým centrováním. Stativ byl navržen metodou konečných prvků (FEM) pro optimalizaci průtoku argonu a minimalizaci zanášení stativu.
Proplach argonem: Funkce Argon Auto Stop (AAS) zajišťuje nulovou spotřebu argonu mimo dobu aktivního měření se spektrometrem.
Světelná cesta: Přímá světelná cesta s pouze jedním vstupním sklíčkem oddělujícím argonovou atmosféru od vakua. Sklíčko je uživatelsky velmi snadno a rychle čistitelné.
Držák na vzorky: Pneumatický, optimalizovaný pro analýzu různých typů vzorků. Na spektrometrech Q8 Magellan je zcela běžně prováděno měření více než 180 vzorků / den.
Počítačem řízená clonka: Softwarem řízená clonka ve stativu zajišťuje, že každý jednotlivý prvek je opticky měřen v ideální části plazmového výboje jiskry. Je tak zajištěna výjimečná trvalá správnost měření i u náročných aplikací jako jsou uhlík v litinách, fosfor v hlinících nebo dusík v ocelích.

 

Elektronika a vyhodnocovací systém

SSD: Single Spark Detection - vyhodnocování každé jednotlivé jiskry individuelně.
TRS: Time Resolved Spectrometry - časově rozlišitelná spektrometrie pro každou individuelně vyhodnocovanou jiskru. V praxi vede použití technologie TRS k dalšímu snížení detekčních limitů, eliminaci interferencí a linearizaci kalibračních křivek. Časová okna integrace signálu měřeného prvku v rámci času trvání jedné jiskry jsou individuelně nastavitelná s rozlišením 1 µs pro každý jednotlivý prvek samostatně!
Hardware: Spektrometr Q8 Magellan drží celosvětový primát: má plně digitální provedení veškeré elektroniky. Veškeré komponenty počínaje výkonnou vyhodnocovací elektronikou, digitální sběrnicí a končeje plazmovým generátorem jsou 100% digitální. Tato skutečnost vede k enormní spolehlivosti spektrometru jako celku a výjimečným analytickým parametrům bez jakýchkoliv kompromisů.

 

Plazmový generátor - zdroj jiskření

Řízení: Plně digitální zdroj s programovatelnými logickými moduly umožňující nastavení jakéhokoliv tvaru proudové křivky s časovým rozlišením lepším než 1µs!
Buzení:Buzení s induktivním zážehem - bezúdržbové
Doba trvání jiskry:10µs až 2ms
Proud jiskry:max 200A
Frekvence jiskření:Plně softwarově řiditelná. Maximální frekvence jiskření je 1000 Hz

 

Vyhodnocovací počítač - součást dodávky

Parametry:Součástí dodávky je vždy nejmodernější značkový počítač DELL dle aktuální nabídky.

 

Rozměry a hmotnost přístroje

Verze pro sedící obsluhu:Hloubka : 1120 mm
Výška : 980 mm
Šířka : 1280 mm
Verze pro stojící obsluhu:Hloubka : 1120 mm
Výška : 1280 mm
Šířka : 1280 mm
Hmotnostcca 300 kg

 

Elektrické parametry

Napětí:230 V -15% / +10 %, 50/60 Hz
Příkon:950 W v průběhu měření
350 W v pohotovostním režimu
Jištění:16 A

 


Pro více informací a cenovou nabídku nás prosím kontaktujte, popř. využijte našeho dotazníku

 

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY - laboratorní spektrometr Q8 Magellan:

Klíčová slova pro vyhledávače: spektrometr Magelan Magellan Megelan Megellan laboratorní Arc Spark jiskrový optický emisní přesný analýza chemického složení spectrometr analyzátor PMI QC QA CPM fotonásobiče CCD
- Vytisknout tuto stránku TISK STRÁNKY - Nahoru

Úvod | O dodavateli spektrometrů | BELEC | Bruker-Quantron | LEEMAN Labs | Xenemetrix | Innov-X Systems |
Dotazník - ceník na vyžádání i pro ruční spektrometr ceník | Support | Kontakty
BAS Rudice spol. s r.o., Obchodní a servisní středisko, U Vodárny 1, 678 01 Blansko
tel/fax.: +420 541 126 090, e-mail: bas@bas.cz