česky  English   
- Vytisknout tuto stránku TISK STRÁNKY -

spektrometr a ruční analyzátor
OMEGA X-Press SDD

Innov-X OMEGA - ruční analyzátor - spektrometr

Nejrychlejší, nejpřesnější a nejrobustnější ruční analyzátor.


OMEGA X-Press SDD je zcela nová generace ručního rentgenového spektrometru, který zásadně mění stávající zvyklosti. Třídění za 1 vteřinu! Kompletní prvková chemická analýza materiálu s laboratorní přesností za 2 vteřiny. Těchto bezkonkurenčních parametrů je dosaženo promyšlenou kombinací vysoce výkonného detektoru SDD (Silicon Drift Detector) nejnovější generace se zvýšenou schopností detekce (10x citlivější než SiPIN detektory) a výborným rozlišením ve speciálním geometrickém úzkém uspořádání detektoru a rentgenky. Dále použitím High-end integrované digitální elektroniky přístroje, propracovaným analytickým softwarem a výkonným budícím systémem miniaturní rentgenky. Použitý velkoplošný SDD detektor a speciální geometrie uvnitř sondy přístroje zajišťují bezkonkurenční rychlost, správnost, přesnost a detekční limity i na lehkých prvcích.

Ruční analyzátor OMEGA X-Press SDD byl vyvinut s důrazem na jednoduchost obsluhy, produktivitu, přesnost a robustnost. Nikdy předtím nebylo možné tak přesně analyzovat tolik materiálu a vzorků za tak málo času. Přístroj má vodotěsné + prachotěsné provedení a používá profesionální typ odolného plastového krytu LEXAN stejného typu jako profesionální nářadí DeWALT.

Spolu se standardními prvky Ti, V, Cr, Mn, Fe, Co, Ni, Cu, Zn, Zr, Nb, Mo, Hf, W, Ta, Re, Pb, Ag, Sn, Bi a Sb přístroj dokáže analyzovat prvky jako jsou Au, Pd, Pt, Ir, Rh a dále pak samozřejmě prvky Al, Mg, Si, P, S bez použití vakua či hélia a to s bezkonkurenční analytickou přesností a rychlostí. Je možné přidat i další měřené prvky. Přístroj je bateriově napájen. Lze analyzovat vzorky, které mohou mít různé velikosti a tvary. Velkou výhodou je, že ve většině případů není potřeba žádná příprava vzorků a měření je nedestruktivní. Výsledky se zobrazují okamžitě po startu měření. Výrobcem je renomovaná americká firma Innov-X Systems Inc.

 

Typické použití ručního spektrometru OMEGA SDD:

  • Přesná a rychlá nedestruktivní chemická analýza kovových a nekovových materiálů.
  • Okamžité ověřování jakostí a norem materiálů.
  • Rychlá pozitivní identifikace materiálů - PMI, záměny materiálů, kontrola a zajištění kvality (QC a QA)
  • Třídění kovových materiálů a chemická analýza kovového odpadu
  • Analýza ferorud včetně Al, Mg, Si, P ...
  • a řada dalších aplikací

 

Popis

Ruční spektrometr OMEGA má kompaktní plně prachotěsné a vodotěsné provedení pistolovitého tvaru. Je odolný vůči povětrnostním vlivům. Spolehlivě pracuje v rozmezí teplot -10°C až +50°C. Tento analyzátor je určen i pro práci v dešti. Spektrometr OMEGA je univerzální a bez jakéhokoliv nastavování je možné plynule přecházet z jednoho typu materiálu na druhý, např. z oceli na mosaz, bronz, kompozity cínu a olova, hliník, superslitiny a další. Analytický software používá propracovanou metodu fundamentálních parametrů, a proto nevyžaduje žádnou uživatelskou kalibraci nebo nastavování parametrů při přechodu z jednoho typu materiálu na druhý. Analýza všech materiálů se provádí pomocí stisku jednoho tlačítka. Přístroj tedy jednoduše přiložíte k analyzovanému vzorku a stisknete spoušť pro start měření za méně jak 2 vteřiny znáte přesné chemické složení s laboratorní přesností. Automatickou optimalizací parametrů pro buzení vzorku je dosaženo vynikající přesnosti měření v celém koncentračním rozsahu od detekčního limitu až do 100%. Jedinečné technologie SmartBEAM a LEAP umožňují analyzovat s vysokou přesností i velmi nízké koncentrace jinak problematických prvků.

 


Pro více informací a cenovou nabídku nás prosím kontaktujte, popř. využijte našeho dotazníku

Klíčová slova pro vyhledávače: analyzátor šrotu ruční analyzátor kovů XRF ED-XRF RTG RoHS WEEE fluorescence rentgenový rentgenka spektrometr spectrometr analyzátor RoHS portable handheld lampa přenosný PMI QC QA NDT In-situ provozní analýza analýzy určování chemického složení normy stanovení zjištění analýzy pro životní prostředí sanace rozhodování environmental analyzes EPA 6200

 

- Vytisknout tuto stránku TISK STRÁNKY - Nahoru

Úvod | O dodavateli spektrometrů | BELEC | Bruker-Quantron | LEEMAN Labs | Xenemetrix | Innov-X Systems |
Dotazník - ceník na vyžádání i pro ruční spektrometr ceník | Support | Kontakty
BAS Rudice spol. s r.o., Obchodní a servisní středisko, U Vodárny 1, 678 01 Blansko
tel/fax.: +420 541 126 090, e-mail: bas@bas.cz