Vytištěno ze stránky https://www.bas.cz/analyzator-drahe-kovy-zlato-ryzosti/analyzator_drahe_kovy_overeni_ryzosti_zlata.php

ANALYZÁTORY DRAHÝCH KOVŮ, ANALYZÁTORY ZLATA A SLITIN ZLATA

Analyzátory zlata a slitin drahých kovů včetně detekce pozlacení.

Dodáváme spektrometry a analyzátory pro rychlé, přesné a zcela nedestruktivní analýzy drahých kovů a slitin drahých kovů. Tyto analyzátory drahých kovů fungují na bázi ED-XRF (energiově disperzní rentgenové fluorescence) a jsou tak schopny okamžitě a bez zanechání jakýchkoliv stop přesně stanovit jak procentuální obsah prvků: Au, Pd, Ag, Pt, Ir, Rh, Cd, Ti, V, Cr, Mn, Fe, Co, Ni, Cu, Zn, Zr, Nb, Mo, Hf, W, Ta, Re, Pb, Sn, Bi, Sb, tak přesně stanovit ryzost (množství karátů). Tyto analyzátory jsou přímo určené pro okamžitou analýzu šperků, drahých kovů a jejich slitin, zlomkového zlata, investičních slitků, investičních mincí, dentálních slitin a dalších běžných i atypických forem drahých kovů.Potřebujete více informací o produktu?

  • zjistit cenu
  • +420 541 126 090

další produkty v kategorii analyzátory drahých kovů

podrobný popis produktu

Spektrometry pro analýzy drahých kovů

Na celosvětovém trhu včetně ČR a SR se již masivně prosadily ruční spektrometry Innov-X série DELTA, které se používají pro okamžité přesné zjištění chemického složení materiálů včetně analýz drahých kovů a jejich slitin. V ČR a SR je instalováno již přes 1 000 analyzátorů Innov-X přičemž se jsou používány i státními institucemi, jako je puncovní úřad. Výhody použití ručního spektrometru jsou:

  • okamžité a přesné stanovení výkupní ceny - Analýza drahých kovů
  • možnost provádění analýzy přímo u zákazníka
  • detekce jedovatých prvků
  • rychlá analýza (třídění během jedné vteřiny!) a vysoká přesnost (přesnost je plně ekvivalentní stolním spektrometrům)
  • zcela nedestruktivní měření
  • měření všech prvků v jednom cyklu = bez nastavování je možné měřit ryzí zlato, slitiny zlata, stříbra, platiny atp. Vše na jeden stisk spouště!
  • falzifikáty jsou odhaleny během vteřiny!
  • přístroj má volitelně integrovanou FULL VGA kameru se zaměřovačem s možností zmenšení analyzované plochy na pouhé 3 mm!
Spektrometry Innov-X mají vynikající přesnosti, velmi jednoduché ovládání a analýzy z nich jsou plošně uznávané.

Stolní a laboratorní spektrometry

V našem portfoliu přístroj jsou k dispozici i stolní či přenosné spektrometry, které jsou stejně jako výše uvedené ruční spektrometry DELTA přímo vyvinuté pro analýzu drahých kovů, ověřování ryzosti. Příkladem je GoldXpert s váhou pouhých 10 kg a velmi jednoduchým ovládáním:

ZJISTIT CENU ANALYZÁTORŮ DRAHÝCH KOVŮ ...

Fotogalerie

 

Ryzost zlata a puncovní značky - Analýza drahých kovů

Ryzí zlato má 24 karátů, je velmi měkké a snadno se deformuje. Proto je pro výrobu šperků nevhodné, nevydržely by běžné nošení. Ideální pro výrobu zlatých šperků jsou slitiny zlata s jinými kovy, které zlepšují jeho vlastnosti. Nejčastěji se používá slitina se stříbrem nebo mědí. Podle toho, které kovy jsou ve slitině se zlatem, se mění tvrdost i barva zlata. Můžete tak mít zlaté šperky v různé barvě – od žluté, přes bílou, červenou, ale také zelenou či modrou. Každý světadíl má jinou oblíbenost. V Asii se nejčastěji setkáte se žlutým zlatem o ryzosti 22 karátů. V Evropě nebo Americe pak vede ryzost zlata od 8 do 18-ti karátů, tedy zlato v mnohem nižší ryzosti.

 

Ryzost zlata se udává nejen v karátech, ale také v tisícinách vyjadřujících podíl zlata ve slitině (např. 999,9/1000). Máme pro vás přehled, kolikati karátové zlato má jaký podíl zlata ve slitině.

8 karátů = 333/1000
9 karátů = 375/1000
14 karátů = 585/1000
18 karátů = 750/1000
21,6 karátů = 900/1000
22 karátů = 916,7/1000
23 2/3 karátů = 986/1000 ( dukátové zlato )
24 karátů = 999/1000 ( ryzí zlato )

Pro cenu šperku je určující nejen ryzost zlata, ale také jeho hmotnost. Ta se udává buď v gramech nebo v tradičních jednotkách trojských uncích, označovaných zkratkou "oz" (trojská unce = 31,1034807 gramů). Zlaté šperky jsou často označovány puncovní značkou, která indikuje množství karátů daného šperku. Tyto značky však bývají bohužel často padělány, a proto se vyplatí provést nezávislou nedestruktivní kontrolu šperku pomocí ručního spektrometru DELTA nebo stolního analyzátoru drahých kovů GoldXpert. Běhěm jednotek vteřin pak máte jistotu zda šperk, zlomkové zlato či investiční slitek svým složením odpovídá deklarovaným hodnotám.

Video:

Máte zájem? Najdeme nejvýhodnější řešení přímo pro vás
Zjistit cenu
Vytištěno ze stránky https://www.bas.cz/analyzator-drahe-kovy-zlato-ryzosti/analyzator_drahe_kovy_overeni_ryzosti_zlata.php