Vytištěno ze stránky https://www.bas.cz/rucni-spektrometr-vanta-element/index.php
Vanta Element - picture with turning

Ruční spektrometr Vanta Element pro kovy a slitiny - cenová bomba

Provedení pro kovy a slitiny.

Nový ruční spektrometr VANTA ELEMENT vychází z velmi úspěšného modelu VANTA VCR, který se na trhu masivně prosadil v oblasti přesné a rychlé analýzy kovů, slitin kovů a dalších materiálů. Spektrometr VANTA ELEMENT si zachovává všechny klíčové vlastnosti modelové řady VANTA (odolnost proti pádu dle armádní normy MIL-810-G, odolnost proti vodě a prachu dle IP 54, technologie AXONTM, ...). Je ale cenově výrazně dostupnější.

Ruční spektrometr VANTA ELEMENT je určen pro zákazníky, kteří potřebují přesně, rychle a spolehlivě analyzovat prvkové chemické složení kovových materiálů, slitin a přesně jim přiřadit či ověřit odpovídající materiálovou jakost. Přímo na displeji má uživatel k dispozici porovnání s odpovídající materiálovou jakostí s možností snadného přepnutí na ekvivalentní normy či provedení testu Vyhovuje/Nevyhovuje.

Přístroj VANTA ELEMENT je určen pro:

 • Kontrolu jakosti, PMI - pozitivní materiálová identifikace, QC - kontrola kvality, QA - zajištění kvality, nedestruktivní analýzy.
 • Třídění materiálů, druhování, kovošroty se zaměřením na legované materiály.
 • Spolehlivá analýza materiálů jako jsou nerez oceli, chrom-molybdenové oceli, kobaltové slitiny, drahé kovy, niklové slitiny, nikl-kobaltové slitiny, Cu slitiny.
 • Kontrola surovin / vsázky ve slévárnách a hutních provozech.
 • Materiálová identifikace kovů a slitin.
 • Vylučování záměn kovových materiálů a jejich slitin.
 • Analýza autokatalyzátorů.Potřebujete více informací o produktu?

 • zjistit cenu
 • +420 541 126 090

další produkty v kategorii Ruční analyzátory

podrobný popis - ruční RTG spektrometr VANTA ELEMENT

Mezi měřené prvky spektrometru VANTA ELEMENT patří: Ti, V, Cr, Mn, Fe, Co, Ni, Cu, Zn, Au, W, Hf, Ta, Re, Pb, Bi, Zr, Nb, Mo, Sr, Pd, Ag, Cd, Sn a Sb. Model VANTA Element-S měří navíc i prvky Mg, Al, Si, P, S, ... (ohledně případné potřeby rozšíření nás prosím kontaktujte). Přístroj je dodáván spolu s robustním kufrem, AC adapterem pro nabíjení baterie, USB komunikačním kabelem. Mezi oblíbená rozšíření patří WiFi pro bezdrátový přenos dat včetně možnosti používání Android či iOS aplikace pro okamžité zpracování výsledků a jejich zaslání emailem či messengerem. Software VANTA ELEMENT podporuje Cloud zpracování naměřených dat, přímé přenosy do PC a automatizované zpracování.

Pokud potřebujete spolehlivý analyzátor kovů, který Vám poskytne přesné a rychlé analýzy, správné třídění a pozitivní materiálovou identifikaci, pak je pro Vás spektrometr VANTA ELEMENT tím správným řešením. Bez problémů analyzuje jak větší kusy materiálu, tak špony, tyče, dráty, kapaliny, prach, drobné komponenty a další ...

Spektrometr VANTA ELEMENT je používán všude tam, kde jsou kladeny vysoké nároky na spolehlivé okamžité analýzy. Bateriové napájení, vysoká výdrž na jednu baterii a ergonomické robustní provedení přístroje v kombinaci s odolností vůči prachu a povětrnostním vlivům předurčuje spektrometry VANTA pro použití i v těch nejnáročnějších provozních podmínkách.

VANTA ELEMENT při měření nerez oceli
VANTA ELEMENT při měření mosazných špon

Mezi oblíbené funkce přístroje patří hlášky GMM (Grade Match Message) tedy doplňující textová informace k nalezené odpovídající materiálové normě. Text těchto hlášek je uživatelsky snadno přizpůsobitelný a lze jej využít pro lepší management a tok materiálu. Díky těmto hláškám jsou rovněž redukovány nároky na kvalifikaci obsluhy.

Residuální prvky a nominální chemické složení zajišťují efektivní doplnění informací o měřeném materiálu. Analyzátor kovů VANTA automaticky rozpozná, zda se jedná o běžnou stopovou koncentraci, nebo již problematický nežádoucí obsah prvku. Běžně jsou v přístroji VANTA ELEMENT obsaženy normy dle EN ČSN, DIN, AISI, GHOST, ...

Samozřejmostí je snadný tisk protokolů z analýzy, či export přímo z přístroje na USB stick.

APLIKACE

 • Identifikace slitin, QC / QA (Quality control / quality assurance).
 • Identifikace materiálové jakosti a normy (nerezové materiály, ale i středně legované materiály či slitiny kovů).
 • Průmyslové podniky, armatury, energetický, chemický a petrochemický průmysl, drahé kovy a jejich slitiny.
 • Třídění kovů, třídění šrotu, kovošroty.
 • Analýza autokatalyzátorů z hlediska obsahu Pt,Pd,Rh,Se,..., filtry pevných částic, katalyzátory.

Přístroj VANTA ELEMENT využívá robustní W anody pro maximální efektivitu buzení a ty nejlepší analytické výsledky. Vyznačuje se odolností, rychlostí, přesností analýzy, nejlepším poměrem cena / výkon.

 

Technická specifikace - ruční RTG spektrometr VANTA ELEMENT

Specifikace analyzátoru Vanta Element určených pro trh ČR a SR:

Rozměry (Š x V x H) 8.3 x 28.9 x 24.2 cm
Hmotnost přístroje 1.32 kg
Princip ED-XRF (Energy Disperzive X-ray Fluorescence) - energiově disperezní rentgen fluorescenční analyzátor (RFA) v ručním provedení
Zdroj buzení RTG lampa s W nebo Ag anodou (dle modelu).
Detektor SDD detektor - model VANTA Element-S a SiPIN detektor - model VANTA Element.
Napájení Vyjímatelná nabíjecí baterie 14,4V Li-Ion
Displej 800 x 480 (WVGA) LCD s kapacitní dotykovou plochou a podporou gest, akceleroměr pro otáčení displeje
Provozní podmínky Teplota okolí v rozmezí -10°C do 45°C (kontinuálně pracuje i při +45°C)
Odolnost proti pádu Testováno dle armádní specifikace Mil 810-G ... pád z 1,3 metru
Stupeň ochrany IP IP 54
Operační systém Linux
Ovládání Dotykový displej, spoušť na rukojeti, HW tlačítka a průmyslový joystick
Datové úložiště 4GB vnitřní paměť, micro SD slot pro rozšíření, podpora přímého ukládání výsledků na USB klíč (CSV, PDF, ...)
USB (2x) USB 2.0 typ A host pro příslušenství jako jsou Wi-Fi, Bluetooth a USB klíče. (1x) USB 2.0 typ mini-B port pro připojení k počítači.
WiFi Podpora 802.11 b/g/n - volitelné
Bluetooth Podpora Bluetooth a Bluetooth Low-Energy - volitelné

 

VANTA ELEMENT Vám za minimální náklady přinese maximální ziskovost provozu, cena spektrometru je výjimečně příznivá a návratnost investice je tak velmi rychlá. Rádi Vám tento přístroj prakticky předvedeme na Vašem pracovišti.

Pro informace o ceně volejte +420 606 424 759

 

 

Máte zájem? Najdeme nejvýhodnější řešení přímo pro vás
Zjistit cenu
Vytištěno ze stránky https://www.bas.cz/rucni-spektrometr-vanta-element/index.php