Vytištěno ze stránky https://www.bas.cz/analyzator-zlata-vanta-gx/index.php
Vanta GX - picture on table

Analyzátor zlata VANTA GX - profesionální řešení

Provedení pro drahé kovy a slitiny drahých kovů.

Profesionální RTG stolní spektrometr je nepostradatelným pomocníkem pro přesnou analýzu zlata, slitin zlata a dalších drahých kovů. VANTA GX je profesionální přístroj kompaktních rozměrů a váží pouhých 10 kg, což umožňuje snadné přenášení a instalaci v jakémkoliv pracovním prostředí.

Spektrometr pracuje na principu rentgenfluorescenční analýzy, která umožňuje velice přesné změření chemického složení kovů. Díky této technologii je přístroj VANTA GX schopen rozlišit mezi různými typy zlata, slitinami zlata a dalších drahých kovů, což je nezbytné pro správné určení ceny při výkupu, pro hodnocení a ověření investičních mincí, šperků či investičních cihliček.

Přístroj VANTA GX je určen pro:

 • Prodejce investičního zlata a investičních kovů - prokázání pravosti a ryzosti
 • Zastavárny - rychlé ověření ryzosti šperků a zlomkového zlata při výkupu, ověření shody puncu se skutečným obsahem zlata, okamžitá eliminace padělků s galvanickým pozlacením
 • Zpracovatele drahých kovů a jejich slitin - druhování vsázkyPotřebujete více informací o produktu?

 • zjistit cenu
 • +420 541 126 090

další produkty v kategorii analyzátory drahých kovů

podrobný popis - profesionální analyzátor drahých kovů a jejich slitin - VANTA GX

Jednou z důležitých funkcí přístroje je automatická detekce galvanického pozlacení, která umožňuje rychle a efektivně odhalit běžné padělky. Tato funkce je klíčová pro zabezpečení výkupu proti padělkům a zajištění skutečně správné hodnoty při výkupu drahých kovů. V kombinaci s rychlou a přesnou analýzou, snadnou obsluhou a kompaktními rozměry je tento RTG stolní spektrometr ideálním řešením pro profesionální analýzu drahých kovů v zastavárnách, při výrobě a při průmyslových aplikacích drahých kovů.

Spektrometr VANTA GX
Analyzátor VANTA GX

Nezáleží na tom, zda jste prodejcem investičních kovů, šperků nebo obecně drahých kovů v jakékoliv podobě. Spektrometr VANTA GX je pro Vás tím správným řešením pro okamžité, spolehlivé a přesné analýzy prvkového chemického složení. Příjemně Vás překvapí jednoduchost použití i jednoduchost umístění vzorku do přístroje.

Ověřte drahé kovy a jejich ryzost ihned na místě

Základní měřené prvky, další prvky jsou rovněž měřeny Analyzátor Vanta GX přímo na místě prokáže ryzost zlata, stříbra, platiny, palladia a dalších drahých kovů včetně příměsí a nečistot. Měří drahé kovy během několika sekund a je přímo určen pro rychlé a přesné stanovení ceny. Upozornění na pozlacení usnadňuje identifikaci falešných šperků. Detekuje také nebezpečné prvky, jako je olovo nebo kadmium ve špercích.

Rychlé a spolehlivé testování šperků a zlata

Získání přesného chemického složení je s VANTA GX stejně jednoduché jako stisknutí tlačítka PLAY. Vzhledem k tomu, že analyzátor Vanta GX používá naši bezpečnou a zcela nedestruktivní metodu analýzy (tzv. closed beam konfiugrace), není nutná žádná příprava vzorku ani manipulace s kyselinou. Výsledky se zobrazí na dobře čitelné a jasné dotykové obrazovce a velmi dobře zapadnou do vašeho showroomu.

Prezentujte výsledky na větší obrazovce pro zobrazení a vysvětlení výsledků zákazníkům pomocí aplikace "Živý náhled" (iOS / Android) nebo pomocí PC SW aplikace na jakémkoliv PC či notebooku s MS Windows. Součástí dodávky je i VantaDataManagement pro přehledný tisk a management výsledků včetně fotky z vnitřní kamery přístroje.

Kompaktní a stylový analyzátor Vanta™ GX je určen pro použití na pultech v zastavárnách, pokladnách prodejců investičního zlata, klenotnictví, muzeích, archeologických nalezištích, sběratelů mincí, zařízeních na recyklaci drahých kovů a dalších.

Mezi typické aplikace patří:

 • Měření zlata na místě a určení ryzosti / karátů (K).
 • Identifikace pozlacení
 • Testování ryzosti zlata a stříbra
 • Identifikace nečistot v drahých kovech
 • Identifikace olova nebo kadmia ve špercích a dalších zakázaných prvků
 • Kompoziční analýza platiny, stříbra a dalších drahých kovů
 • Stanovení obsahu zlata a stříbra v mincích
 • Identifikace neznámých kovů v ceninách
 • Ověřování obsahu zlata ve zlomkovém zlatě

Cenově dostupné ověření skutečné hodnoty šperků

Spektrometr Vanta GX je cenově dostupné řešení pro přesné testování zlata, stříbra a drahých kovů. Poskytuje rychlou návratnost investice. Přístroj detekuje až 27 prvků z periodické tabulky (například: Ti, Cr, Mn, Fe, Co, Ni, Cu, Zn, Ga, Ge, Zr, Mo, Ru, Rh, Pd, Ag, Cd, In, Sn, Sb, W, Os, Ir, Pt, Au, Pb, Bi, ...). Základní srovnání modelů SDD a PIN :
Vanta GX SDD Model Vanta GX PIN Model
Prémiová analýza drahých kovů Dostupná analýza drahých kovů
Vysoká přesnost Spolehlivé analýzy
Velmi přesné Přesné
Ještě kratší měřící časy Krátké měřící časy
Prémiový model Nejlepší cena

 

Technická specifikace - RTG spektrometr VANTA GX (ED-XRF princip)

Specifikace analyzátoru Vanta GX určených pro trh ČR a SR:

Rozměry (V x Š x H) - zavřený přístroj 36 x 24 x 33 cm
Rozměry (V x Š x H) - otevřený přístroj 39 x 24 x 39 cm
Rozměry (V x Š x H) - vzorková komora 9 x 17 x 17 cm
Hmotnost přístroje 10 kg
Princip ED-XRF (Energy Disperzive X-ray Fluorescence) - energiově disperezní rentgen fluorescenční analyzátor (RFA) v ručním provedení
Zdroj buzení RTG lampa s W anodou.
Detektor SiPIN (P/N: VGP-PM) nebo SDD (P/N: VGS-PM) detektor - dle zvoleného modelu.
Napájení Pomocí AC adapteru s výstupním napětím 18V - klasické zapojení do zásuvky
Displej 800 x 480 (WVGA) LCD s kapacitní dotykovou plochou a podporou gest
Provozní podmínky Teplota okolí v rozmezí -10°C do 40°C. Vlhkost 10% - 90% nekondenzující.
Velikost měřeného místa 6 mm - lze polohovat i menší předměty pro analýzu
Operační systém Linux
Ovládání Dotykový displej, spoušť na displeji (Play tlačítko), HW tlačítka a průmyslový joystick
Datové úložiště 4GB vnitřní paměť, micro SD slot pro rozšíření, podpora přímého ukládání výsledků na USB klíč (CSV, PDF, ...)
USB (2x) USB 2.0 typ A host pro příslušenství jako jsou Wi-Fi, Bluetooth a USB klíče. (1x) USB 2.0 typ mini-B port pro připojení k počítači.
WiFi Podpora 802.11 b/g/n - volitelné
Distribuce v ČR a SR Pro Českou Republiku a Slovensko je určený výhradní distributor BAS Rudice s.r.o. - pro nabídku nás kontaktujte

Video:

 

VANTA GX je profesionální analyzátor drahých kovů a jejich slitin, který Vám za minimální náklady přinese maximální přesnost, jednouchou obsluhu a spolehlivost. Zkratka GX znamená, že VANTA GX je přímý nástupce rozšířeného a oblíbeného analyzátoru GoldXpert. Rádi Vám spektrometr VANTA GX prakticky předvedeme na Vašem pracovišti a Vašich vzorcích. Poměr cena / výkon je u tohoto přesného analyzátoru bezkonkurenční. Nabídky je možné získat jak v EUR tak v Kč.

Časté dotazy

Dotaz: Je vzorek analýzou nějak poškozen?

Odpověď: NE, samotná analýza je zcela nedestruktivní a vzorek zůstává v původním stavu a nepoškozen.

Dotaz: Lze měřit i drobné vzorky jako jsou náušnice či drobné řetízky?

Odpověď: ANO, díky vestavěné kameře lze velmi snadno polohovat i velmi drobné vzorky přesně na střed analytického okénka tak, aby analýza byla přesná a spolehlivá.

Dotaz: Nevlastním etalony, jak budu přístroj kalibrovat?

Odpověď: Přístroj je již dodaný plně kalibrovaný s protokolem o kalibraci s dokladovanou metrologickou návazností. Při každém stisku tlačítka PLAY navíc speciální technologie AXON zkontroluje, že všechny parametry přístroje jsou v normě, a že výsledek je garantovaný. Přístroj tedy sám sebe hlídá.

Dotaz: Jaké největší vzorky lze měřit?

Odpověď: velikost vzorku je omezena velikostí vzorkové komory. Pokud máte vzorky větší, lze s výhodou použít ruční spektrometry VANTA, které lze rovněž vybavit kalibracemi pro drahé kovy.

Dotaz: Jak funguje automatická detekce galvanického pozlacení?

Odpověď: Přístroj v reálném čase počítá z energetického spektra vazby všech prvků a píků alpha a beta. Pokud je vzorek jen pozlacen, má jinou spektrální odezvu než vzorek, který má zlato v celém svém objemu. Přístroj toto automaticky pozná a v případě galvanického pozlacení zobrazí červeně na displeji varování.

Dotaz: Pozná přístroj briliant / diamant?

Odpověď: přístroj přímo neumí určit zda jde o briliant / diamant či nikoliv. Mezi kalibrovanými prvky je ale i prvek zirkon (Zr). Pokud by tedy kamínek byl ze Zr, přístroj toto ihned pozná a Zr vyčíslí - odhalí tak rychle levné padělky. Pravost briliantu je ale nutno zkoušet jinou metodou.

Dotaz: Mám alergii na nikl a bojím se těžkých kovů, pozná toto přístroj?

Odpověď: ano, přístroj nikl (Ni) měří a lze tak rychle určit šperky bez přítomnosti niklu. Současně přístroj měří i prvky jako jsou Pb, Cd a další, které jsou zdraví škodlivé. Rychle tak lze ověřit zdravotní nezávadnost.

Dotaz: Určí přístroj počet karátů?

Odpověď: ano, přístroj automaticky pro Au a slitiny Au počítá množství karátů již v průběhu analýzy. Tuto funkci lze navíc i uživatelsky přizpůsobit. Přehled karátů je zde:
8 karátů = 333/1000
9 karátů = 375/1000
14 karátů = 585/1000
18 karátů = 750/1000
21,6 karátů = 900/1000
22 karátů = 916,7/1000
23 2/3 karátů = 986/1000 ( dukátové zlato )
24 karátů = 999/1000 ( ryzí zlato )

Dotaz: Je přístroj dodáván včetně školení?

Odpověď: ano, přístroj dodáváme včetně detailního zaškolení přímo u Vás na pracovišti. Přístroj dováží přímo náš aplikační specialista, který Vás kompletně zaškolí jak na klasickou obsluhu přístroje, tak i z hlediska aplikačních dovedností, způsobu odhalování běžných padělků, funkce detekce pozlacení a dalšího souvisejícího.

Pro informace o ceně volejte +420 606 424 759

 

 

Máte zájem? Najdeme nejvýhodnější řešení přímo pro vás
Zjistit cenu
Vytištěno ze stránky https://www.bas.cz/analyzator-zlata-vanta-gx/index.php