Vytištěno ze stránky https://www.bas.cz/bruker-quantron/laboratorni_spektrometr_q8_magellan.php

Laboratorní spektrometr Q8 Magellan

Přesný High-End laboratorní spektrometr.

Bruker-Elemental, divize Quantron je firma s mnoha novými revolučními myšlenkami. V této firmě pracují experti s dlouholetými zkušenostmi v oblasti spektrometrie. Týmové znalosti divize Quantron a porozumění potřeb zákazníků z oblasti analýz, optroniky, detekce, elektroniky a informačních technologii byly základem pro vývoj a uvedení na trh kompletně nové koncepce emisního spektrometru Q8 Magellan. Spektrometr Q8 Magellan je neustále inovován a nedávno tak vznikla další generace, která se mimo svého nového korpotárního designu liší od předchozích modelů řadou vylepšení.



Potřebujete více informací o produktu?

 • zjistit cenu
 • +420 541 126 090

další produkty v kategorii spektrometry na kovy

podrobný popis - jiskrový opticko emisní spektrometr Q8 Magellan

Každý modul přístroje je navržen s důrazem na nejvyšší výkonnost bez jakýchkoliv kompromisů. Všechny komponenty jsou optimalizovány pro plně funkční synchronizaci. Spektrometry Bruker-Quantron patří do kategorie High-End spektrometrů a volí je zejména renomované podniky vyžadující kvalitu provedení, spolehlivost a trvalou analytickou výkonnost. Spektrometry Bruker-Quantron se v ČR a masivně prosadily v řadě prestižních společností s různými aplikacemi jako jsou analýzy šedé a tvárné litiny, hliníku a jeho slitin, ocelí všech typů, mědi, mosazí a bronzů a dalších běžných i náročných aplikací. Na vyžádání Vám rádi předložíme referenční listinu uživatelů spektrometrů Bruker-Quantron.

Základní charakteristika - laboratorní spektrometr

 • Vynikající detekční limity, stabilita a přesnost měření pro všechny prvky.
 • Výborná trvalá správnost měřených výsledků.
 • Použití technologií TRS a SSD - tedy individuelní přesné real time vyhodnocování intenzity každé jednotlivé jiskry a časově rozlišitelná spektrometrie.
 • Imunita na změny okolní teploty, tlaku, na prašnost a na další vlivy..
 • Prakticky nulové servisní náklady.
 • Ergonomicky navržený analytický stativ s pneumatickým držákem vzorků.
 • Rychlé analýzy vzorků o různých rozměrech.
 • Extrémně nízká spotřeba argonu při zachování optimálních charakteristik proudění v jiskřišti.
 • a řada dalších uživatelských a technických výhod, které jsou pro tento laboratorní spektrometr charakteristické ...

Fotogalerie - spektrometr Q8 Magellan

Ovládací software spektrometru

Software využívá všech výhod operačního systému Microsoft Windows. Obsluha je uživatelsky příjemná a velmi jednoduchá. V software však nechybí žádné funkce, které uživatel může potřebovat. Za zmínku stojí například i volitelně zabudovaný "charge correction software" pro výpočet korekce vsázky.

Všechny dílčí funkce software jsou specielně navrženy pro garanci rychlé a spolehlivé obsluhy přístroje za všech okolností. Software kompletně splňuje všechny soudobé požadavky, které jsou kladeny na dnešní moderní systém řízení a kontroly kvality. Mimo jiné tedy například SPC a komplexní statistické zpracování dat, exporty atestů do MS Word, MS Excel, automatizované přenosy výsledků po síti, zápisy do externích databází atp.

Software zahrnuje integrovaný systém managementu analýz pracujícího s Microsoft SQL databázi. Komunikace s ostatními počítači je zajišťována pomocí TCP/IP protokolu.

Technická data laboratorního spektrometru Q8 Magellan

Optický systém

Princip: Paschen Runge s efektivní ohniskovou vzdáleností 750 mm! Obecně je známo a platí čím je větší ohnisková vzdálenost, tím jsou lepší všechny parametry optického systému!
Rozsah vlnových délek: 110 nm - 800 nm. Tento rozsah měřených vlnových délek umožňuje mimo jiné přesné analýzy dusíku a kyslíku simultánně s ostatními běžně měřenými prvky.
Disperze: 1. řád 0.52 nm/mm
2. řád 0.26 nm/mm
3. řád 0.13 nm/mm
Detektory: Fotonásobiče PMT. Možnost osazení až 128 kanály.
Vakuový systém: Multi fázový vakuový systém bez zpětné difúze olejových par.
Měřící kanál: Každý jednotlivý měřený prvek má osazen svůj individuelní kanálový fotonásobič PMT a pro něj optimalizovanou výstupní štěrbinu. Nedochází tedy k měření jiného než žádaného světelného signálu.

Jiskřiště

Analytický stativ: Snadno odnímatelný stativ s automatickým centrováním. Stativ byl navržen metodou konečných prvků (FEM) pro optimalizaci průtoku argonu a minimalizaci zanášení stativu.
Proplach argonem: Funkce Argon Auto Stop (AAS) zajišťuje nulovou spotřebu argonu mimo dobu aktivního měření se spektrometrem.
Světelná cesta: Přímá světelná cesta s pouze jedním vstupním sklíčkem oddělujícím argonovou atmosféru od vakua. Sklíčko je uživatelsky velmi snadno a rychle čistitelné.
Držák na vzorky: Pneumatický, optimalizovaný pro analýzu různých typů vzorků. Na spektrometrech Q8 Magellan je zcela běžně prováděno měření více než 180 vzorků / den.
Počítačem řízená clonka: Softwarem řízená clonka ve stativu zajišťuje, že každý jednotlivý prvek je opticky měřen v ideální části plazmového výboje jiskry. Je tak zajištěna výjimečná trvalá správnost měření i u náročných aplikací jako jsou uhlík v litinách, fosfor v hlinících nebo dusík v ocelích.

Elektronika a vyhodnocovací systém

SSD: Single Spark Detection - vyhodnocování každé jednotlivé jiskry individuelně.
TRS: Time Resolved Spectrometry - časově rozlišitelná spektrometrie pro každou individuelně vyhodnocovanou jiskru. V praxi vede použití technologie TRS k dalšímu snížení detekčních limitů, eliminaci interferencí a linearizaci kalibračních křivek. Časová okna integrace signálu měřeného prvku v rámci času trvání jedné jiskry jsou individuelně nastavitelná s rozlišením 1 µs pro každý jednotlivý prvek samostatně!
Hardware: Spektrometr Q8 Magellan drží celosvětový primát: má plně digitální provedení veškeré elektroniky. Veškeré komponenty počínaje výkonnou vyhodnocovací elektronikou, digitální sběrnicí a končeje plazmovým generátorem jsou 100% digitální. Tato skutečnost vede k enormní spolehlivosti spektrometru jako celku a výjimečným analytickým parametrům bez jakýchkoliv kompromisů.

Plazmový generátor - zdroj jiskření

Řízení: Plně digitální zdroj s programovatelnými logickými moduly umožňující nastavení jakéhokoliv tvaru proudové křivky s časovým rozlišením lepším než 1µs!
Buzení: Buzení s induktivním zážehem - bezúdržbové
Doba trvání jiskry: 10µs až 2ms
Proud jiskry: max 200A
Frekvence jiskření: Plně softwarově řiditelná. Maximální frekvence jiskření je 1000 Hz

Vyhodnocovací počítač - součást dodávky

Parametry: Součástí dodávky je vždy nejmodernější značkový počítač dle aktuální nabídky.

Rozměry a hmotnost přístroje

Rozměry: Hloubka : 1120 mm
Výška : 980 mm
Šířka : 1280 mm
Hmotnost: cca 300 kg

Elektrické parametry

Napětí: 230 V -15% / +10 %, 50/60 Hz
Příkon: 950 W v průběhu měření
350 W v pohotovostním režimu
Jištění: 16 A

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY - laboratorní spektrometr Q8 Magellan:

Klíčová slova pro vyhledávače: spektrometr Magelan Magellan Megelan Megellan laboratorní Arc Spark jiskrový optický emisní přesný analýza chemického složení spectrometr analyzátor PMI QC QA CPM fotonásobiče CCD
Máte zájem? Najdeme nejvýhodnější řešení přímo pro vás
Zjistit cenu
Vytištěno ze stránky https://www.bas.cz/bruker-quantron/laboratorni_spektrometr_q8_magellan.php